často kladené otázky

Proč bych měl spolupracovat s makléřem, místo abych si nemovitost prodal sám?

Prodej nemovitosti se zdá být jednoduchým a rychlým procesem, ovšem nenechte se zmást. Realitní makléř je odborník, který ví, jak v celém procesu postupovat. Opomenou něco může znamenat nemalé potíže. Zároveň to je velice časově náročné. Pokud máte zaměstnání, připravte se, že vás prodej bude stát vaši dovolenou, víkendy a večery. Níže jsme vypsali, jaké benefity má spolupráce s realitním makléřem.

Můžu si nemovitost prodat sám, nebo musím využít služeb realitního makléře?

Žádný zákon nestanovuje, že byste k prodeji, koupi nebo pronájmu vlastní nemovitosti museli využít služeb realitního makléře, takže ano, můžete. Připravte se ale na náročný a zdlouhavý proces, při kterém není radno cokoliv opomenout.

Jak dlouho bude trvat prodej mé nemovitosti?

To je čistě individuální. Záleží na spoustě faktorů. Pokud chcete sdělit přibližnou dobu prodeje vaší nemovitosti, kontaktujte nás, vyptáme se vás na důležité informace, které jsou nezbytné a řekneme vám náš přibližný odhad.

Jaké jsou výhody spolupráce s makléřem?

Tři stěžejní benefity:
1. realitní makléř je odborník.
2. ušetří váš čas (a nebude ho málo).
3. ušetří vám starosti.
Podrobnější popis benefitů a důvodů naleznete níže.

Za co si bere makléře peníze?

Za odvedenou práci a náklady, které v souvislosti s prodejem, koupí nebo pronájmem vynaloží (příprava nemovitosti, placená inzerce, prohlídky, vyhotovení smluv,...). Co vše realitní makléř v tomto procesu dělá, si můžete přečíst v JAKÝ JE PROCES.

Jakou provizi si účtujete?

Výše provize realitního makléře je vždy individuální. Ovlivňuje ji náročnost zakázky, vynaložené náklady, podmínky a požadavky klienta... Pokud chcete zjistit, jaká by byla provize v případě realizace vaší zakázky, kontaktujte nás.

Nechci platit nikomu žádnou provizi.

Nemusíte. Prodej, koupi či pronájem si můžete zrealizovat sami. Ovšem nákladům s tím spojeným se nejspíš nevyhnete, ať už půjde o vyhotovení smluv nebo správních poplatků úřadům a podobně.

Chci využít realitního makléře, ale nechci vám podepsat žádnou smlouvu.

Bohužel, bez smlouvy o realitním zprostředkování nepracujeme. Tato smlouva slouží k ochraně jak nás, makléřů, tak i vás, našeho klienta. Stanovuje podmínky naší spolupráce, práva a povinnosti. Pokud nechcete žádnou smlouvu uzavřít, máte na to právo, bohužel v takovém případě vám své služby nabídnout nemůžeme.

Mohu s vámi spolupracovat? 

Jistě! Nemusíte být realitní makléř, stačí, pokud máte tip na nemovitost nebo majitele nemovitosti na prodej / koupi, předáte nám kontakt, a pokud se tento obchod zrealizuje, vyplatíme vám tzv. tipařskou provizi. Více o této spolupráci zde.


Nebyl tu dotaz, který vás zajímá? Zavolejte nebo napište a my vám rádi odpovíme.
777 44 33 28   nebo    604 83 70 23
 divanreality@gmail.com

3 důvody, proč využít služeb realitního makléře


1. důvod: Realitní makléř je odborník

Je naší profesí vědět, co je potřeba při tomto procesu prodeje / koupě / pronájmu zajistit a udělat. Jaké jsou náležitosti obchodu, co je potřeba zařídit, jaké jsou termíny, které dokumenty vyžaduje jaký úřad... Věřte, že kroků, které je třeba ujít, není málo. A každé škobrtnutí zpomaluje nebo komplikuje proces a připravuje prodejce o čas a nervy.

2. důvod: Váš čas

Je vzácný a drahý. Zatímco pro realitního makléře je proces obchodu povoláním, vy si na veškeré kroky budete muset čas udělat - na přípravu nemovitosti, na inzerci, komunikaci se zájemci, prohlídky, zajišťování právního servisu, návštěvy úřadů v jejich určený čas... Pokud máte zaměstnání, počítejte s tím, že se připravíte o pěkných pár dní své dovolené a volného času - večery, které budete muset strávit přípravou prodeje; fronty na úřadech; víkendy na prohlídkách...

3. důvod: Starosti

Není jich s tím spojených málo. Ale při využití služeb realitního makléře si je ušetříte a eliminujete na úplné minimum. Se zájemci, úřady i advokáty budeme jednat za vás my, stejně tak jako vezmeme na sebe veškerou starost s přípravou nemovitosti a celým marketingem . Vy můžete pracovat nebo si volný čas užívat s rodinou nebo odpočinkem, a my za vás všechno zařídíme od začátku do úplného konce.

kontaktujte nás

telefonní čísla:
777 44 33 28 - Ing. Michal Digtyar
604 83 70 23 - Dominika Digtyar

e-mail: divanreality@gmail.com