TIPAŘSKÁ PROVIZE

Chcete s námi spolupracovat a získat provizi z obchodu,
který my zrealizujeme?

JAK NA TO? 
Je to jednoduché - staňte se naším "tipařem"!
Z každého díky vám zrealizovaného obchodu vám bude náležet odměna odvozena od výše prodejní ceny nemovitosti. Průměrně to bývá kolem 10.000Kč! - (vždy ale záleží na daném obchodu a jeho ceně.)

1. Víte o nemovitosti na prodej, nebo o člověku, který vlastní nemovitost a chtěl by ji prodat.

2. Předáte nám kontakt na tuto osobu nebo tip na nemovitost, případně zprostředkujete schůzku.

3. Ve chvíli, kdy se s člověkem, kterého jste nám doporučili, domluvíme, uzavřeme smlouvu a následně se uskuteční prodej této nemovitosti, náleží vám od nás odměna - tipařská provize!

4. Po vyplacení naší provize my vyplatíme vás dle dohody.


VÝHODY TAKOVÉTO SPOLUPRÁCE:

 • nemusíte být z oboru, mít žl ani složit zkoušky realitního zprostředkovatele, protože tuto činnost nevykonáváte. Stačí vám jen předat nám tip
 • neúčastníte se celého realitního procesu včetně všech finančních a časových nákladů
 • za každé doporučení, které skončí realizací obchodu (prodejem a vyplacením provize) získáváte peníze
 • nejste nijak limitováni tipy, které předáte, a čím více relevantních tipů, tím více finanční odměny
 • tato spolupráce je nanejvýš oboustranně výhodná
 • nemusíte mít obavy, že nedodržíme své slovo, na tuto spolupráci sepíšeme dohodu, kde budou jasně definovaná práva a povinnosti obou stran


JDEME NA TO? 

volejte na 777 44 33 28  nebo  604 83 70 23
pište na divanreality@gmail.com


JAKÝ TIP MÁ ŠANCI NA ÚSPĚCH A KTERÝ NE


CO JE TIP:

Je to předání informace o majiteli nemovitosti, s kterým tipař mluvil, ujistil se, že dotyčný má zájem svou nemovitost prodat, informoval ho možnosti spolupracovat s námi (DiVan) a dostal od dotyčného telefonní číslo, které nám tipař předá, abychom se mohli zkontaktovat a domluvit obchod; nebo mu tipař zanechá kontakt na nás makléře (vizitku, telefonní číslo, e-mail,...), a dotyčný majitel nemovitosti se nám ozve zpět, abychom domluvili obchod.

přínosné tipy:

Mezi ty, které s největší pravděpodobností skončí obchodem a tím pádem i vyplacením provize, patří ty, které ještě nejsou na trhu. To znamená ty nabídky, které nejsou na internetu nebo kde se již účastní procesu jiný realitní makléř.
Které to jsou: Jsou to vaše vlastní zdroje
Příklad: Povídáte si se sousedem, který se zmíní, že má nemovitost, kterou už delší dobu nevyužívá a zatěžuje ho. Vy se ho zeptáte, jestli by ji nechtěl prodat, a když ano, doporučíte mu nás a požádáte ho o kontakt (telefonní číslo / e-mail / adresu), který nám poté předáte, abychom se s dotyčným mohli zkontaktovat a domluvit se na obchodu. Toto je relevantní tip, který má velkou šanci, že dojde k obchodu a vyplacení odměny.


nepřínosné tipy:

Zdá se, že nemůže existovat nepřínosný tip, bohužel to je ale naopak. Tipy, které s tou největší pravděpodobností nedopadnou, jsou ty, kdy nám přepošlete inzerát z internetu. V tomto případě už nemovitost někdo prodává / nabízí a není zde prostor pro náš vstup. Pokud je nabídka zprostředkována realitní společností, nemá tip žádnou hodnotu

Pokud nemovitost nabízí sám majitel, je zde šance, ovšem jen velmi malá. Důležité je si všimnout, jestli v inzerátu není poznámka, že si dotyčný nepřeje, aby ho kontaktovala realitní společnost. Pokud ne, je potom potřeba, abyste na inzerát zareagovali a zjistili, jestli má dotyčný zájem spolupracovat s realitním makléřem, a když ano, předat mu na nás kontakt a také nám předat kontakt na majitele nemovitosti. 

Dalším příkladem nepřínosného tipu je informace, že víte o někom, kdo vlastní nemovitost, ale: a) sami jste s ním nemluvili a není to tedy jistá informace, zda-li má vůbec dotyčný zájem o prodej / koupi; b) nemáte na tohoto člověka žádný kontakt (telefon), který byste nám předali; - v tomto případě to tedy není tip, pouze zmínka

Nepřínosný tip je rovněž ten, který předáte více makléřům, nebo víte, že s dotyčným už nějaký realitní makléře spolupracuje.


TIPAŘSKÁ ODMĚNA (provize)

Odměna může mít fixně nastavenou částku - obvykle cca 10.000 Kč, nebo může být procentuální - obvykle to je kolem 5-10% z částky provize realitního makléře (nikoliv z prodejní ceny nemovitosti!).

 • Tipařská odměna se neodvíjí od počtu předaných tipů, ať už relevantních nebo nerelevantních, které jste nám předali a neskončili obchodem.
 • Tipařská odměna je vyplácena pouze v případě, že na základě vašeho jedinečného tipu, který byl předán pouze nám (a nikoli jako tip dalším realitním makléřům), došlo k uskutečnění a úspěšnému ukončení obchodu a byla vyplacena provize realitnímu makléři.
 • Tipařská odměna je vyplacena až po úspěšném zakončení celého procesu. Je tedy důležité si uvědomit, že odměna vám nenáleží s předáním kontaktu na vytipovanou nemovitost / majitele. Od vašeho tipu do vyplacení odměny tedy může uplynout několik měsíců (průměrně to bývá 3-6 měsíců, vždy je to ale individuální záležitost celého obchodu).
 • Je důležité mít na paměti, že v zájmu makléře je zprocesovat každý obchod. Věřte tedy, že každému relevantnímu tipu dáme 100% svého času a nasazení, pokud ale z obchodu sejde, nebo k němu nedojde vůbec, není to žádná naše "snaha" neodměnit vás za tip. 
 • V případě, že z vámi dodaného tipu sejde z obchodu, ať už v kterékoliv fázi a z jakéhokoliv důvodu, nevzniká zde nárok na odměnu pro tipaře. Vyhrazujeme si právo nevyužít tip nebo z obchodu v jeho průběhu odstoupit, aniž by vám vznikl nějaký nárok na odměnu.
 • Tato spolupráce tipaře a makléře bude ošetřena písemnou dohodou, v které budou jasně stanovena práva a povinnosti každé strany. Tato dohoda slouží k ochraně makléře i tipaře. Zkontaktovat nás a předat tip můžete i bez předem sjednané dohody (formality zařídíme poté - to jen, abyste si nemysleli, že bez "papíru" nám nemůže zavolat.)

PŘIPRAVENI SE DO TOHO PUSTIT?

volejte na 777 44 33 28 nebo 604 83 70 23
pište na divanreality@gmail.com